Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych w naszej szkole w ramach Projektu „Strzelecki TUS” w klasach I-III

25 kwiecień 2024
W kwietniu część naszych uczniów zakończyła zajęcia z Projektu "Strzelecki TUS". Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego, a realizowany przez Strzeleckie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.
Poprzez zabawę dzieci poznawały emocje i sposoby na radzenie sobie z nimi. Uczestnicy chętnie wykonywali karty pracy, odgrywali scenki, brali udział w grach i zabawach, opowiadali o własnych doświadczeniach.
Zajęcia z Treningu Umiejętności Społecznych pomogły naszym uczniom nauczyć się skutecznej komunikacji, zbudować wyższą samoocenę, rozpoznać i poradzić sobie z trudnymi emocjami, poszerzyć wiedzę o kompetencjach społecznych, zwiększyć zakres umiejętności, zmniejszyć doświadczane napięcie.
W dłuższej perspektywie udział w zajęciach w ramach Projektu "Strzelecki TUS" pomoże poprawić jakość życia dzieci, dzięki czemu będą mogły mieć bardziej satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.

Anna Biały

Pedagog specjalny
Bogusława Rogulska

Rejestr zmian podstrony